Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі».
Вас радо вітає бібліотека Гвардійського ліцею.
Ласкаво запрошуємо усіх любителів друкованого слова
************************************************************************************************
31.10.2024 р. ЗВІТ МІСЯЧНИКА ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК 2024
30 вересня 2024 року
Бібліотека — це одне з найдавніших культурних надбань людства, суть якого є незмінною протягом всієї історії. Бібліотеки й дотепер залишаються особливим місцем, де люди мимоволі стишують голос, і чутно лише шурхіт сторінок, а повітря неповторно пахне типографською фарбою, клеєм і трохи пилом — адже книги можуть зберігатися століттями і дарувати свою мудрість не одному поколінню читачів. Любов до книги властива нашому народу здавна, а важливість бібліотек для національної освіти, науки та культури є очевидною для держави. Тому в Україні встановлено особливе свято - Всеукраїнський день бібліотек, який ми щороку відзначаємо 30 вересня.
З нагоди свята до бібліотеки завітали читачі 4 класу, а учні 10-Б класу мали змогу
розгадати кросворд, та пригадати деякі бібліотечні терміни.
2о вересня 2024 року
21 вересня весь світ відзначає День миру. Напередодні для читачів нашої бібліотеки була проведена бесіда "Діти України за мир у усьому світі"
**************************************************************************************************************************
9 вересня 2024
9 вересня 1769 року в Полтаві, в родині дрібного чиновника народився майбутній зачинатель нової української літератури Іван Петрович Котляревський. Письменник подарував українській літературі небагато творів, але кожен з них є неперевершеним вкладом в спадщину України XVIII ст. «Енеїда», «Наталка Полтавка», «Москаль-чарівник» – усі ці перлини української культури відомі не лише в Україні, але й далеко за її межами. І саме вони являються головними прикрасами біографії Івана Петровича. Саме з цих ключових творів починається творчість Котляревського – геніального письменника, поета, драматурга та засновника нової української літератури.
ПЛАН РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ НА 2024-2025 Н. Р.
16 травня 2024
День вишиванки – день незламності українського духу!
Щорічно у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки – справжнє народне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та вшанування етнічного вишитого українського одягу. Вишиванка – це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури українського народу. Крізь віки український народ проніс любов до вишиванки та зберіг особливості її створення. Зараз День вишиванки має особливий сенс – українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя на страшній війні. Долучайтеся до свята, одягайте вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка. І нехай одягнена вишиванка 16 травня стане символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний народ і ми неодмінно переможемо!
21 лютого 2024
Мова – це історія та маркер ідентичності свого народу, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції етносу. Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.
20 лютого 2024 року
20 лютого в Україні - День пам'яті Героїв Небесної Сотні. Цього дня згадують трагічні події січня-лютого 2014 року, коли в ході Революції Гідності відбулися масові розстріли протестувальників. 20 лютого у центрі столиці, на Майдані Незалежності, загинуло найбільше активістів.
Цього року ми вдесяте вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні - вдесяте в умовах війни з Росією.
16 лютого 2024
16 лютого 2022 року президент України встановив нове свято - День Єднання України.
День Єднання молоде свято, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьму світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.
7 лютого 2024
Щороку в першу середу лютого ми відзначаємо Всесвітній день читання в голос.
Всесвітній день читання в голос несе в собі яскраве нагадування про силу слова та його здатність об'єднувати людей. Читачі нашої бібліотеки також приєднались до цього свята та зачитали чудові твори про Україну, вірші Ліни Костенко, Василя Симоненка та багато інших цікавих книг.
29 січня 2024
29 січня в Україні відбувається вшанування пам’яті Героїв Крут.
Бій під Крутами став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України. Українська молодь – студенти і гімназисти, які 29 січня 1918 року прийняли нерівний бій з більшовицькою навалою біля станції Крути поклали найдорожче на вівтар свободи – власні життя.
Ще юнаки, ще майже діти, а навкруги і смерть, і кров. “На порох стерти, перебити!” — іде на Київ Муравйов. Полків його не зупинити, та рано тішаться кати: Коли стають до зброї діти, народ цей — не перемогти!
Микола Луків
Cміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні.
Тому Героїв Крут називають першими кіборгами.
*************************************************************************************************************
27 січня 2024
27 січня, в Україні та міжнародна спільнота вшановують пам’ять жертв Голокосту.
Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження.
*******************************************************************
17 січня 2024 рік
З 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року тривали бої за Донецький аеропорт. Були нескінченні спроби ворога відібрати контроль над аеропортом, але наші воїни не здавали позицій і, навіть під шквальним вогнем, тримали оборону.
«… Я не знаю, хто там сидить, але це не люди – це «Кіборги»» - так на початку вересня один з бійців так званої «Новоросії» описав українських військових.
За ініціативою самих «Кіборгів», з 2018 року 16 січня вшановувався День пам’яті захисників Донецького аеропорту.
Відповідно з Наказ № 21/24 від 20.01.2022 Міністерства оборони України встановлено День вшанування пам’яті захисників Донецького аеропорту відзначати щороку 20 січня.
11 січня 2024 року
*****************************************************************************************************************
04.12.2023
В бібліотеці Гвардійського ліцею розпочався Національний тиждень читання під гаслом "Бути собою". Цей тиждень покликаний розвивати культуру читання серед українців, обєднувати між собою читачів, видавців, письменників, книгарів. До бібліотеки завітали молодші школярі. Діти поринули у дивовижний та цікавий світ казки. Наші читачі отримали безліч позитивни на нових вражень.
З 04 грудня 2023 року до 10 грудня 2023 року буде проходити Всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання», мета якої — консолідувати українське суспільство навколо читання як тренду.
Читання є важливим чинником розвитку людського потенціалу і для дорослих, і для дітей, адже читання — основа життя самобутньої освіченої нації, гарна ідея для дозвілля. Тому запрошую читачів нашої бібліотеки долучитися до цієї Акції, яка цьогоріч проходить під гаслом — «Бути своїми».
25 листопада 2023 року
25 листопада 2023 роках Україна вшановує 90-ті роковини Голодомору. Наш народ поминає своїх невинно вбитих синів і доньок. Всі небайдужі запалюють свічку пам’яті як знак скорботи і молитви.
Читачі нашої бібліотеки також долучились до акції.
Вірш Тетяни Строкач "Пам'ятi жертв голодомору" читають учениці 5-Б класу Задорожна Валерія та Загуровська Ірина.
https://www.facebook.com/100011547425006/videos/1065954594442163
30 вересня 2022 року
Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотека – це справжня скарбниця, яка зберігає пам'ять і мудрість народу.
Це свято було засноване указом президента в 1998 році. Відзначають його як бібліотекарі, так і звичайні відвідувачі бібліотек.
Сьогодні гостями нашої бібліотеки були учні 1-Б класу. Діти знайомились з бібліотекою, правилами поведінки у чительному залі.
Провел з учнями невеличку бесіду про улюблені книги. З великим захопленням дітки приймали участь у конкурсі "З якої казки вони прийшли".
1 жовтня 2022 року
Щороку з 1 по 31 жовтня проходить Всеукраїнський місячник шкільних білбліотек. Цьогоріч місячник проходить під гаслом "У нас єдина мета - Україна свята, нездланна ніким і ніколи".
В рамках цього місячника в ншій бібліотеці проходила акція "Подаруй бібліотеці книгу". Учениця 4-Б класу Лукашова Поліна подарувала чудову літературу для учнів молодшої школи.
З учнями 1-А класу провели бесіду "Книга - мудрий друг". Велике задоволення учні отримали від участі у вікторині "Впізнай героя".
25 жовтня 2021 року Міжнародний день шкільних бібліотек
Цього дня до нашої бібліотеки завітали наші майбутні читачі, учні 1 класу.
***********************************************************************************************
З 1 по 31 жовтня проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності". На нашому символічному дереві учні мали змогу ознайомитись з визначними місцями та історичними пам'ятками своєї малої Батьківщини.
Виставка книг з краєзнавства свого краю
На краєзнавчий диспут до бібліотеки завітали учні групи продовженого дня, та учні 6-А класу
************************************************************************************************
1 вересня 2021 року
У новому навчальному році в нашій бібліотеці з'явилось дуже цікаве дерево, на сторінках якого розміщені незвичні книги. Ці книги можна читати онлайн зісканувавши QR-код.
************************************************************************************************
26 квітня 2021 року
Минає 35 років із дня страшної аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка відгукнулася болем і стражданнями у мільйонів людей, завдала значних екологічних наслідків не лише для України, а й для всього світу. 26 квітня назавжди залишиться днем пам’яті та жалоби. В цей день ми схиляємо голову перед героїчним подвигом пожежних, військовослужбовців військ цивільної оборони та всіх тих, хто став на захист людства.
************************************************************************************************
23 квітня 2021 року
23 квітня, світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права – свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів і всіх-всіх, хто часом залишається «за лаштунками» книговидання. День книги покликаний наголосити на фундаментальній важливості книжки та її незамінності в інформаційному суспільстві. Одна з головних його цілей – промоція читання і книговидання, привернення уваги до культури писемного слова, а також до питань авторського права і захисту інтелектуальної власності. У Всесвітній день книги на екскурсію до бібліотеки завітали наші юні читачі-першокласники.
************************************************************************************************
25 лютого 2021 року
25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження славетної письменниці Лесі Українки. В нашому закладі проводились онлайн читання віршів Л. Українки.
************************************************************************************************
21 лютого 2021 року
21 лютого – Міжнародний День рідної мови
Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.
************************************************************************************************
20 лютого 2021 року
20-го лютого ми відзначаємо «День Героїв Небесної Сотні». Це увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року).
************************************************************************************************
1 листопада 2020 року
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів»
З 1 по 30 жовтня проходив місячник шкільних бібліотек.В рамках цього місячника в нас проводились фотоконкурси про красу нашої природи.
Пропонуємо вашій увазі відеоролик з роботами наших читачів. Квіти навколо нас
************************************************************************************************
30 вересня 2020 року
Всеукраїнський день бібліотек
30 вересня — найчитальніший день року, адже у 1998 році Президент України підписав Указ, яким затвердив Всеукраїнський день бібліотек. У цей день вітання з професійним святом приймають бібліотекарі — провідники у світ знань, казок, подорожей, фантастики, наукових відкриттів. Їм відомі секрети класифікації книг, складання бібліографічних довідників та каталогів. Всеукраїнський день бібліотек — відмінний привід здути пил зі свого читального квитка й дізнатися, що з новинок з’явилося в фондах. Ну або просто провести цей вечір за читанням. Адже читати не шкідливо, шкідливо не читати.
************************************************************************************************
21 вересня 2020 року
21 вересня за рішенням ООН відзначається Міжнародний день миру
Найбільше у світі щастя - це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від втрашних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.
З метою формування глибокого розуміння питань, пов'язаних із миром, виховання гуманізму, патріотизму, любові до свого народу, поваги до людей в нашій бібліотеці було проведено бібліотечний урок присвячений Дню миру.
************************************************************************************************
11 березня 2020 року
З березнем пов'язано багато важливих подій. Але про одну подію кожного року пам'ятають усі люди. Ось і ми 11 березня, ніби різні за віком, але спільні за своїм духом згадували того, хто не лише влучно говорив, але й боровся за свободу, мир і спокій у нашому українському домі. Могутньою силою свого таланту Тарас Шевченко пробуджував розум і серця людей, відчайдушно закликав усіх до боротьби проти кріпацтва й насильства, протии царизму й тиранії. Його пророчі слова співзвучні з сьогоденням. В нашому навчальному закладі читали твори Великого Кобзаря як учні, так і вчителі. Читаймо ж Кобзаря, цю велику книгу - і осягнемо її глибину й чистоту течій...
Тарасе, наш Кобзарю, всмюди
Проходиш нині ти, як свій,
Тебе вітають щиро люди
На всій Україні моїй.
************************************************************************************************
5 березня 2020 року
5 березня у Хмельницькому обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді проходив обласний фестиваль читців, присвячений шевченківським дням, "Живи Кобзаре, в пам'яті людській!". Наш навчальний заклад представляла учениця 9 класу Бушля Анатсасія з твором Т. Г. Шевченка "Хустина"
************************************************************************************************
20 лютого 2020 року А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров´ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав..
Й заплакав Бог,побачивши загін:
Спереду — сотник ,молодий,вродливий
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній-сивий-сивий..
І рани їхні вже не їм болять..
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…
Сьогодні вся країна схиляє голови перед героями Небесної Сотні, саме вони зуміли рішуче стати до боротьби зі злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну - власне життя.
Цього дня у шкільній бібліотеці проходило читання творів присвячених подвигу героїв Майдану та Небесної Сотні.
************************************************************************************************
Всеукраїнський місячник «Шкільна бібліотека» проходив з 1 по 31 жовтня 2019 року під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня»
В рамках місячника у читальній залі діяли тематичні вистаки.
Також біля бібліотеки був створений читацький паркан, де учні та вчителі навчального закладу мали змогу в тематичних конвертах залишити свої побажання, пропозиції та зауваження до роботи бібліотеки.
Для учнів 2-3 класів організовано перегляд мультфільму за казкою Г. Х. Андерсена «Про дівчинку, яка наступила на хліб».
Для школярів учнів 1-3 класів проведено бібліотечний урок-екскурсія «Діти, книга. бібліотека»
Для учнів, які віддають перевагу читанню, а ніж іграм, в бібліотеці проводився фотокрос «Моє хобі - читання».