Healthy schools заради здорових і радісних школярів Тиждень 4 2-Б клас
Урок ЯДС 2- Б клас Гвардійський НВК
1. Тема уроку: Палітра здоров'я. Важлива тема у якій ми з малюнками вирішили розібратись
Eating rainbow
2. Мета уроку
Чому кольорова їжа корисна???
Чому у раціоні має бути більше фруктів та овочів?
3. Вікова група 7-10років
4. Дуже важливо з молодших років розповідати про корисні властивості їжі… і ми розібрались у сьому…розглянули тарілку здорового харчування, та знаємо тепер все про кольорову їжу)))
Фитонутріенти - це речовини, що містяться в рослинній їжі, наприклад, у фруктах, ягодах та овочах. Само слово «фито» від грец. «Рослинна», а термін «нутрієнти» дослівно означає «речовини, що підтримують життя».
Фитонутріенти – ніщо інше, як яка імунна система рослин, що дозволяє їм розвиватися і протистояти різним захворюванням та пошкодженням. Не випадково дієтологи та лікарі єдині в одному - у сучасному раціоні людині повинно бути не менше 500 г різних фруктів та овочевої культури. І далеко не кожен наслідує цей розумний призив.
Найчастіше всього своїй яскравості та апетитності овочі, фрукти, ягоди зобов'язані саме фитонутрієнтам. Зміст їх залежить від виду рослини, умов росту , ступеня зрілості та деяких інших факторів. На сьогоднішній момент виділено порядком 20000 фітонутрієнтів, які для зручностей Європейські дієтологи класифікували в п’яти групах за квітами: червоний, фіолетовий, жовтий, зелено-білий.
Американські навчальні доповнюють цей список ще 2 кольори: оранжевим і жовто-зеленим. Вважається, що для досягнення максимального ефекту, необхідно вживати в їжу продукти різних квітів.
Білий (бежевий) колір. (Кокоси, часник, ріпчатий лук, біла диня, цвітна капуста, банани та ін.) Знижують ризик розвитку сердечно-судинних захворювань та раки.
Зелений колір. (Кабачки, горох, перець, шпинат, яблука, ківі, авокадо, зелені салати) підвищують витривалість організму, корисні для очей та зору, нормалізують властивості крові.
Жовтий і оранжевий колір. (Морква, хурма, ананас, гарбуз, персики) підвищують імунітет, виводять важкі речовини з організму та покращують зір.
Синій і фіолетовий колір. (Баклажан, сливи, перець, ожина, лохина) знижують рівень «поганого» холестерину, допомагаючи підтримувати мозкову активність.
Червоний колір. (Яблука, томати, вишня, рябина, шипшина, малина, полуниця) забезпечують здоров'я серцево-судинної системи, знижують ризик розвитку раку, стимулюють кровообіг, укріпляють функції сечо-статевої системи.
5. Ми з дітьми так захопились темою Eating rainbow , що вирішили ще зробити свою кольорову їстівну веселку у вигляді аплікації.
Переглянули додатково інфу http://kolosok.org.ua/.../01/kolosok_01_2016_ua_veselka.pdf
Харчуйтесь не тільки корисно, але і красиво, використовуючи палітру, даровану природу!